Hyppää sisältöön

Toimitilapalvelun yhteystiedot

Yleisjohto, kiinteistöomaisuuden hallinta, myynti, osto ja kehittäminen, rakentaminen sekä ruoka- ja siivouspalveluiden toiminta

Oikari Jukka, kiinteistöjohtaja

  • Tekninen toimiala / Toimitilapalvelut

Puh. 044 417 4756

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: jukka.oikari@savonlinna.fi

Rakennuttaminen / Rakentaminen

Reijonen Janne, rakennuttajainsinööri

  • Tekninen toimiala / Toimitilapalvelut

Puh. 044 417 4758

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: janne.reijonen@savonlinna.fi

Kutvonen Ritva, toimitilainsinööri

  • Tekninen toimiala / Toimitilapalvelut

Puh. 044 417 4755

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: ritva.kutvonen@savonlinna.fi

Kuutti Vesa, rakennusmestari

  • Tekninen toimiala / Toimitilapalvelut

Puh. 044 417 5073

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: vesa.kuutti@savonlinna.fi

Nuopponen Elina, rakennuttajasihteeri

  • Tekninen toimiala / Toimitilapalvelut

Puh. 044 417 4661

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: elina.nuopponen@savonlinna.fi

Rakennustekniset korjaukset

Kilpi Kari, korjaustyönjohtaja

  • Tekninen toimiala / Toimitilapalvelut

Puh. 044 417 4653

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: kari.kilpi@savonlinna.fi

Kiinteistöhuoltopalvelut ja talotekniikka

Vihavainen Pasi, kiinteistötyöpäällikkö

  • Tekninen toimiala / Toimitilapalvelut

Puh. 044 417 4767

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: pasi.vihavainen@savonlinna.fi

Kosonen Marko, sähkö- ja turvallisuuskoordinaattori

  • Tekninen toimiala / Toimitilapalvelut

Puh. 044 417 5071

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: marko.kosonen@savonlinna.fi

Kiinteistöhuoltopalvelut ja pienet rakennustekniset korjaukset

Konsti Timo, kiinteistötyönjohtaja

  • Tekninen toimiala / Toimitilapalvelut

Puh. 044 417 4763

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: timo.konsti@savonlinna.fi

Talotekniikka

Sähköhuolto, kaukovalvonta ja erikoislaitehuolto

Vihavainen Pasi, kiinteistötyöpäällikkö

  • Tekninen toimiala / Toimitilapalvelut

Puh. 044 417 4767

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: pasi.vihavainen@savonlinna.fi

LVI-huolto ja korjaus, sisäilma

Jokinen Mika, LVI-insinöörityösuojelupäällikkö

  • Tekninen toimiala / Toimitilapalvelut

Puh. 044 417 4757

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: mika.jokinen@savonlinna.fi

Vikailmoitukset

Kiinteistöjen vikailmoitukset ja palvelupyynnöt voi ilmoittaa kaupungin kotisivuilla olevien lomakkeiden avulla

Savonlinnan alueen kiinteistötyöt hoitaa Kiinteistöpalvelu Savotek Oy ja SOL Palvelut Oy. Virka-ajan ulkopuolella päivystävä huoltomies Kiinteistöpalvelu Savotek Oy/ puh. 044 775 6204 ja SOL Palvelut Oy/ puh. 0205 700 200.

Savonrannan alueen kiinteistötyöt SOL Palvelut Oy / puh. 0205 700 200.

Kerimäen alueen kiinteistötyöt SOL Palvelut Oy / puh. 0205 700 200.

Punkaharjun kiinteistönhoitopalvelut virka-ajan ulkopuolella puh. 044 417 5426.

Toimistoasiakaspalvelu

Talousasiat ja tilahallinto

Kirmanen Mirja, toimitilasihteeri

  • Tekninen toimiala / Toimitilapalvelut

Puh. 044 417 5423

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: mirja.kirmanen@savonlinna.fi

 

Henkilöstöasiat, vakuutusasiat, avaimet, muut toimistotehtävät

Sonné Arja, toimistosihteeri

  • Tekninen toimiala / Toimitilapalvelut

Puh. 044 417 5075

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: arja.sonne@savonlinna.fi

Vuokrasopimukset

Vuokrasopimukset, vuokralaskutus

Pulkkinen Paula, asuntosihteeri

  • Tekninen toimiala / Asuntotoimi

Puh. 044 417 4681

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: paula.pulkkinen@savonlinna.fi