Hyppää sisältöön

Yhteystiedot

Karvinen Juha, rakennustarkastaja

  • Tekninen toimiala / Rakennusvalvonta

Puh. 044 417 4692

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: juha.karvinen@savonlinna.fi

– rakenustarkastajan tehtävät
– valvonta-alueena kantakaupungin itäpuoli

Biggs Raimo, tarkastusinsinööri

  • Tekninen toimiala / Rakennusvalvonta

Puh. 044 417 4691

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: raimo.biggs@savonlinna.fi

– valvonta-alueena kaupungin länsipuoli, Oravi sekä Savonrannan kaupunginosa
– maa-ainesten valvonta Savonlinnan ja Savonrannan kaupunginosan alueella

Heiskanen Jari, tarkastusinsinööri

  • Tekninen toimiala / Rakennusvalvonta

Puh. 044 417 5421

Osoite: Kauppatie 20, 58500 Punkaharju

Sähköposti: jari.heiskanen@savonlinna.fi

– valvonta-alueena Punkaharjun kaupunginosa
– maa-ainesten valvonta Kerimäen ja Punkaharjun kaupunginosan alueella
– työskentelee Savonlinnan ja Punkaharjun toimipisteessä 

Kosonen Marko O, tarkastusinsinööri

  • Tekninen toimiala / Rakennusvalvonta

Puh. 050 478 6556

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: marko.o.kosonen@savonlinna.fi

– valvonta-alueena Kerimäen ja Savonrannan kaupunginosa

Arpinen Timo, lvi-tarkastaja

  • Tekninen toimiala / Rakennusvalvonta

Puh. 044 417 4804

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: timo.arpinen@savonlinna.fi

– vesi- ja viemäri sekä ilmastointisuunnitelmien ja asennusten viranomaistarkastukset
– lomarakennusten käyttötarkoituksen muutokseen omakotitaloksi liittyvät energia-asiat

Pitkänen Kaija, toimistonhoitaja

  • Tekninen toimiala / Rakennusvalvonta

Puh. 044 417 4693

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: kaija.pitkanen@savonlinna.fi

– valmiit lupapäätökset
– lupapäätösten laskutus
– rakennus- ja ympäristölautakunnan asiat

– asiakaspalvelu (Savonlinna)
– lupahakemusten vastaanotto
– lupapiste-asioinnin neuvonta

Sinkkonen Kirsi, toimistosihteeri

  • Tekninen toimiala / Rakennusvalvonta

Puh. 044 417 5077

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: kirsi.sinkkonen@savonlinna.fi

– asiakaspalvelu (Kerimäki, Punkaharju ja Savonranta)
– lupahakemusten vastaanotto
– yksityistieasiat