Hyppää sisältöön

Yhteystiedot

Karvinen Juha, rakennustarkastaja

  • Tekninen toimiala / Rakennusvalvonta

Puh. 044 417 4692

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti juha.karvinen@savonlinna.fi

– rakenustarkastajan tehtävät
– valvonta-alueena kantakaupungin itäpuoli

Biggs Raimo, tarkastusinsinööri

  • Tekninen toimiala / Rakennusvalvonta

Puh. 044 417 4691

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti raimo.biggs@savonlinna.fi

– valvonta-alueena kaupungin länsipuoli, oravi sekä savonrannan kaupunginosa
– maa-ainesten valvonta savonlinnan ja savonrannan kaupunginosan alueella

Heiskanen Jari, tarkastusinsinööri

  • Tekninen toimiala / Rakennusvalvonta

Puh. 044 417 5421

Osoite: Kauppatie 20, 58500 Punkaharju

Sähköposti jari.heiskanen@savonlinna.fi

– valvonta-alueena punkaharjun ja kerimäen kaupunginosa
– maa-ainesten valvonta kerimäen ja punkaharjun kaupunginosan alueella
– työskentelee savonlinnan ja punkaharjun toimipisteessä 

Arpinen Timo, lvi-tarkastaja

  • Tekninen toimiala / Rakennusvalvonta

Puh. 044 417 4804

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti timo.arpinen@savonlinna.fi

– vesi- ja viemäri sekä ilmastointisuunnitelmien ja asennusten viranomaistarkastukset
– lomarakennusten käyttötarkoituksen muutokseen omakotitaloksi liittyvät energia-asiat

Rasimus Aki, hallintojohtaja-kaupunginlakimies

  • Keskushallinto / Hallintopalvelut

Puh. 044 417 4041

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti aki.rasimus@savonlinna.fi

– rakennuslakimies

Pitkänen Kaija, toimistonhoitaja

  • Tekninen toimiala / Rakennusvalvonta

Puh. 044 417 4693

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti kaija.pitkanen@savonlinna.fi

– valmiit lupapäätökset
– lupapäätösten laskutus
– rakennus- ja ympäristölautakunnan asiat

Puustinen Tiia, toimistosihteeri

  • Tekninen toimiala / Rakennusvalvonta

Puh. 044 417 4694

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti tiia.puustinen@savonlinna.fi

– asiakaspalvelu (Savonlinna ja Savonranta)
– lupahakemusten vastaanotto
– lupapiste-asioinnin neuvonta

Sinkkonen Kirsi, toimistosihteeri

  • Tekninen toimiala / Rakennusvalvonta

Puh. 044 417 5077

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti kirsi.sinkkonen@savonlinna.fi

– asiakaspalvelu (Kerimäki ja Punkaharju)
– lupahakemusten vastaanotto
– yksityistieasiat