Hyppää sisältöön

Peruskoulut

Perusopetuksen hallinto

Tuononen Tero, kasvatus- ja opetuspäällikkö

  • Sivistystoimiala / Koulutoimi
  • Sivistystoimiala / Varhaiskasvatus

Puh. 050 435 4901

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: tero.tuononen@savonlinna.fi

Anttolan koulu (1.-6. luokat)

Kilpeläinen Erja, koulunjohtaja

  • Sivistystoimiala / Anttolan koulu

Puh. 044 417 5160

Osoite: Ruokojärventie 9, 58410 Haapakallio

Sähköposti: erja.kilpelainen@savonlinna.fi

Juvolan koulu (0.-6. luokat)

Voutilainen Milka, koulunjohtaja

  • Sivistystoimiala / Juvolan koulu

Puh. 044 417 4585

Osoite: Juvolantie 2331, 57310 Savonlinna

Sähköposti: milka.voutilainen@savonlinna.fi

Juvolan koulu Opettajainhuone

  • Sivistystoimiala / Juvolan koulu

Puh. 044 417 4586

Osoite: Juvolantie 2331, 57310 Savonlinna

Sähköposti: juvolankoulu@savonlinna.fi

Kallislahden koulu (0.-6. luokat)

Partanen Mika, koulunjohtaja

  • Sivistystoimiala / Kallislahden koulu

Puh. 044 417 4579

Osoite: Männynmäentie 4, 58810 Savonlinna

Sähköposti: mika.partanen@savonlinna.fi

Kallislahden koulu Opettajainhuone

  • Sivistystoimiala / Kallislahden koulu

Puh. 044 417 4579

Osoite: Männynmäentie 4, 58810 Savonlinna

Sähköposti: kallislahdenkoulu@savonlinna.fi

Kellarpellon koulu (1.-6. luokat)

Nimi Toimiala / yksikkö
Hiltunen Tiina, koulusihteeri
  • Sivistystoimiala / Kellarpellon koulu
Kellarpellon koulu Opettajainhuone
  • Sivistystoimiala / Kellarpellon koulu
Luoma-aho Ilkka, koulunjohtaja
  • Sivistystoimiala / Kellarpellon koulu

Kerimäen koulu

Nimi Toimiala / yksikkö
Aalto Sarri, rehtori
  • Sivistystoimiala / Kerimäen koulu
Haatanen Juho, apulaisrehtori
  • Sivistystoimiala / Kerimäen koulu
Karttunen Arja, luokanopettaja, 1.varatyösuojeluvaltuutettu
  • Sivistystoimiala / Kerimäen koulu
Opettajainhuone luokat 1-6
  • Sivistystoimiala / Kerimäen koulu
Opettajainhuone luokat 7-9
  • Sivistystoimiala / Kerimäen koulu
Sistonen Marjatta, koulusihteeri
  • Sivistystoimiala / Kerimäen koulu

Kulennoisten koulu (0.-6 luokat)

Nimi Toimiala / yksikkö
Holi Pasi, koulunjohtaja
  • Sivistystoimiala / Kulennoisten koulu

Louhen koulu (1.-6. luokat)

Nimi Toimiala / yksikkö
Louhen koulu Opettajainhuone
  • Sivistystoimiala / Louhen koulu
Pirhonen Riina, Koulunjohtaja
  • Sivistystoimiala / Louhen koulu

Mertalan koulu (1.-9. luokat)

Puukko Mervi, rehtori, 1. elokuuta alkaen

  • Sivistystoimiala / Mertalan koulu

Puh. 044 417 4540

Osoite: Simasalonkatu 2, 57200 Savonlinna

Sähköposti: mervi.puukko@savonlinna.fi

Kosonen Soile, apulaisrehtori

  • Sivistystoimiala / Mertalan koulu

Puh. 044 417 4537

Sähköposti: soile.kosonen@savonlinna.fi

Lampinen Emmi, koulusihteeri

  • Sivistystoimiala / Mertalan koulu

Puh. 044 417 4542

Osoite: Simasalonkatu 2, 57200 Savonlinna

Sähköposti: emmi.lampinen@savonlinna.fi

Kekki Sari, opinto-ohjaaja

  • Sivistystoimiala / Mertalan koulu

Puh. 044 417 4539

Osoite: Simasalonkatu 2, 57200 Savonlinna

Sähköposti: sari.kekki@savonlinna.fi

Matikainen Antti, vahtimestari

  • Sivistystoimiala / Mertalan koulu

Puh. 044 417 4536

Osoite: Simasalonkatu 2, 57200 Savonlinna

Sähköposti: antti.matikainen@savonlinna.fi

Mertalan koulu Opettajainhuone 1-6 luokat

  • Sivistystoimiala / Mertalan koulu

Puh. 044 417 4543

Osoite: Simasalonkatu 2, 57200 Savonlinna

Sähköposti: mertalankoulu@savonlinna.fi

Mertalan koulu Opettajainhuone 7-9 luokat

  • Sivistystoimiala / Mertalan koulu

Puh. 044 417 4538

Osoite: Simasalonkatu 2, 57200 Savonlinna

Sähköposti: mertalankoulu@savonlinna.fi

Nojanmaan koulu (1.-4. luokat)

Kurola Pauli, koulunjohtaja

  • Sivistystoimiala / Nojanmaan koulu

Puh. 044 417 4593

Osoite: Kulmatie 3, 57210 Savonlinna

Sähköposti: pauli.kurola@savonlinna.fi

Nojanmaan koulu Opettajanhuone

  • Sivistystoimiala / Nojanmaan koulu

Puh. 044 417 4594

Osoite: Kulmatie 3, 57210 Savonlinna

Turtiainen Päivi, koulusihteeri

  • Sivistystoimiala / Nojanmaan koulu

Puh. 044 417 4594

Osoite: Kulmatie 3, 57210 Savonlinna

Sähköposti: paivi.turtiainen@savonlinna.fi

Nätkin koulu (1.-5. luokat)

Pöllänen Virpi, koulunjohtaja

  • Sivistystoimiala / Nätkin koulu

Puh. 044 417 4570

Osoite: Hirvastie 19, 57230 Savonlinna

Sähköposti: virpi.pollanen@savonlinna.fi

Salmenkivi Timo, luokanopettaja, varajohtaja

  • Sivistystoimiala / Nätkin koulu

Puh. 050 5777799

Osoite: Hirvastie 19, 57230 Savonlinna

Sähköposti: timo.salmenkivi@savonlinna.fi

Nätkin koulu Opettajainhuone

  • Sivistystoimiala / Nätkin koulu

Puh. 044 417 4572

Osoite: Hirvastie 19, 57230 Savonlinna

Turtiainen Päivi, koulusihteeri

  • Sivistystoimiala / Nätkin koulu

Puh. 044 417 4594

Osoite: Hirvastie 19, 57230 Savonlinna

Sähköposti: paivi.turtiainen@savonlinna.fi

Pihlajaniemen koulu (1.-6. luokat)

Piironen Teija, koulunjohtaja

  • Sivistystoimiala / Pihlajaniemen koulu

Puh. 044 417 4515

Osoite: Ritalanmäentie 35, 57600 Savonlinna

Sähköposti: teija.piironen@savonlinna.fi

Hiltunen Tiina, koulusihteeri

  • Sivistystoimiala / Kellarpellon koulu

Puh. 044 417 4581

Sähköposti: tiina.hiltunen@savonlinna.fi

Pihlajaniemen koulu Opettajainhuone

  • Sivistystoimiala / Pihlajaniemen koulu

Puh. 044 417 4516

Osoite: Ritalanmäentie 35, 57600 Savonlinna

Punkaharjun koulu (1.-9. luokat)

Alaluokkien kotisivu

Yläluokkien kotisivu

Matela Tiina, rehtori

  • Sivistystoimiala / Punkaharjun koulu

Puh. 044 417 5455

Osoite: Palomäentie 2, 58500 Punkaharju

Sähköposti: tiina.matela@savonlinna.fi

Penttinen Marjut, apulaisrehtori

  • Sivistystoimiala / Punkaharjun koulu

Puh. 044 417 5434

Osoite: Palomäentie 2, 58500 Punkaharju

Sähköposti: marjut.penttinen@savonlinna.fi

Kuitunen Pirketta, koulusihteeri

  • Sivistystoimiala / Punkaharjun koulu

Puh. 044 417 5457

Osoite: Palomäentie 2, 58500 Punkaharju

Sähköposti: pirketta.kuitunen@savonlinna.fi

Punkaharjun koulu, opettajainhuone, 1-6 luokat

  • Sivistystoimiala / Punkaharjun koulu

Puh. 044 417 5452

Osoite: Palomäentie 2, 58500 Punkaharju

Punkaharjun koulu, opettajainhuone, 7-9 luokat

  • Sivistystoimiala / Punkaharjun koulu

Puh. 044 417 5458

Osoite: Palomäentie 2, 58500 Punkaharju

Sähköposti: punkaharjun.koulu@savonlinna.fi

Savonrannan peruskoulu (1.-9. luokat)

Inget Kaisu, koulunjohtaja

  • Sivistystoimiala / Savonrannan koulu

Puh. 044 417 4560

Osoite: Kangastie 5, 58300 Savonranta

Sähköposti: kaisu.inget@savonlinna.fi

Lajunen Paula, toimistosihteeri

  • Sivistystoimiala / Savonrannan koulu

Puh. 044 417 4561

Osoite: Kangastie 5, 58300 Savonranta

Sähköposti: paula.lajunen@savonlinna.fi

Savonrannan koulu Opettajainhuone

  • Sivistystoimiala / Savonrannan koulu

Puh. 044 417 4562

Osoite: Kangastie 5, 58300 Savonlinna

Talvisalon koulu (7.-9. luokat, pienryhmät 7-9)

Furrer Patricia, vastaava kuraattori

  • Sivistystoimiala / Lyseon lukio

Puh. 044 417 4522

Osoite: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

Sähköposti: patricia.furrer@savonlinna.fi

Jaatila Kimmo, apulaisrehtori

  • Sivistystoimiala / Talvisalon koulu

Puh. 044 417 4520

Osoite: Muurarinkatu 4, 57100 Savonlinna

Sähköposti: kimmo.jaatila@savonlinna.fi

Nurmela Tuomo, rehtori

  • Sivistystoimiala / Talvisalon koulu

Puh. 044 417 4535

Osoite: Muurarinkatu 4, 57100 Savonlinna

Sähköposti: tuomo.nurmela@savonlinna.fi

Saukkonen Carita, koulusihteeri

  • Sivistystoimiala / Talvisalon koulu

Puh. 044 417 4530

Osoite: Muurarinkatu 4, 57100 Savonlinna

Sähköposti: carita.saukkonen@savonlinna.fi

Söderholm Jan, erityisopettaja

  • Sivistystoimiala / Talvisalon koulu

Puh. 044 417 4590

Osoite: Muurarinkatu 4, 57100 Savonlinna

Sähköposti: jan.soderholm@savonlinna.fi

Talvisalon koulu Opettajainhuone

  • Sivistystoimiala / Talvisalon koulu

Puh. 044 417 4531

Osoite: Muurarinkatu 4, 57100 Savonlinna

Turtiainen Marianna, opinto-ohjaaja

  • Sivistystoimiala / Talvisalon koulu

Puh. 044 417 4527

Osoite: Muurarinkatu 4, 57200 Savonlinna

Sähköposti: marianna.turtiainen@savonlinna.fi

Kokkonen Pauli, koulukuraattori

  • Sivistystoimiala / Talvisalon koulu

Puh. 044 417 4533

Osoite: Kuninkaankartanonkatu 7, 57100 Savonlinna

Sähköposti: pauli.kokkonen@savonlinna.fi

Ralli Anu, erityisopettaja

  • Sivistystoimiala / Talvisalon koulu

Puh. 044 417 4521

Osoite: Muurarinkatu 4, 57100 Savonlinna

Sähköposti: anu.ralli@savonlinna.fi

Niemelä Jukka, vastaava ohjaaja

  • Sivistystoimiala / Talvisalon koulu, Pohjanlintu

Puh. 044 417 4599

Osoite: Asemantie 16, 57100 Savonlinna

Sähköposti: jukka.niemelä@savonlinna.fi

Talvisalon koulu, Heikinpohjan toimipiste (1.-6. luokat, pienryhmät 1-6)

Metsälä Sanna, apulaisrehtori

  • Sivistystoimiala / Talvisalon koulu, Heikinpohjan toimipiste

Puh. 044 417 4440

Osoite: Kuninkaankartanonkatu 7, 57100 Savonlinna

Sähköposti: sanna.metsala@savonlinna.fi

Nurmela Tuomo, rehtori

  • Sivistystoimiala / Talvisalon koulu

Puh. 044 417 4535

Osoite: Muurarinkatu 4, 57100 Savonlinna

Sähköposti: tuomo.nurmela@savonlinna.fi